Idén már három korcsoportban

Kettős jubileum adta meg a kereteit a XI. Gyopárka tündér mesemondó versenynek, hiszen éppen húsz éve, 1996 nyarán rendezték meg Orosházán az első Ifjúsági Magyarságtábort Károlyi Fülöp Béla ötlete nyomán, majd éppen tíz éve, 2006-ban – szintén Béla bácsinak köszönhetően – nőtte ki magát a táborból a Gyopárka tündér mesemondó verseny, melyet azóta is minden évben megrendeznek, megrendezünk.

Idén harminchat gyermek jelentkezett a versenyre, többen, mint az előző években bármikor, ezért úgy döntöttünk, az előre meghirdetett, és megszokott két korcsoport helyett idén háromban (óvodások, 1-2. osztályosok és 3-5. osztályosok) mérhetik össze tudásukat a kis mesemondók. A verseny közben végig játszóházzal vártuk a gyerekeket a gyermekkönyvtárba, így nem kellett végigülni a többi kategória meséit azoknak, akik egy kis mozgásra, más tevékenységre vágytak.

A zsűri tagjai Fülöp Csaba (Helios Alapítvány), Vetésiné Petrányi Erzsébet (Nyugdíjas Pedagógusok Orosházi Egyesülete) és Csányiné Kádár Tünde (könyvtár) voltak. A zsűri nehezen tudott dönteni, jól jelzi ezt, hogy több kategóriában megosztott helyezés született, az 1-2. osztályosok mezőnyében pedig nem osztottak ki első helyet.

A versenyen készült fotókat ide kattintva lehet megtekinteni.

Eredmények:

Óvodások

1. Dúró-Gergely Nimród, Napköziotthonos Óvodák Elek, felkészítő pedagógus: Árvainé Nagy Mónika

3. Schmidt Rebeka, Forrás Református Óvoda Orosháza, felkészítő pedagógus: Knapcsek Adrienn

3. Mrena Hanna Orosházi Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda, felkészítő pedagógus: Verba Attiláné és Szőke-Molnár Csilla

Különdíj: Kulcsár Anna Helga Nagyszénási Önkormányzati Óvoda és Könyvtár, felkészítők: Kulcsár László és Kulcsár-Magola Helga; Juhász Lara Hanna Gádoros Nagyközségi Önkormányzat Napköziotthonos Óvodája, felkészítő pedagógus: Sipos Olga

1- 2. évfolyamosok

2. Buzai Brúnó, Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola felkészítő pedagógus: Lőrinczné Bálint Judit

2. Szelényi Júlia Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola felkészítő pedagógus: Kupeczkiné Szenczi Erzsébet

3. Kishonti Hanna Orosházi Székács József Evangélikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda felkészítő pedagógus: Dérné Csepregi Klára

Különdíj: Buzai Dorka Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola felkészítő pedagógus: Tóth Margit Erika; Albert Ádám Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítő pedagógus: Lőrinczné Bálint Judit

3- 4- 5. évfolyamosok

1. Szalai Noémi Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas Szerbia, felkészítő pedagógus Szűcs Angéla

2. Tóth Liza Laura Kisboldogasszony Katolikus Általános Iskola Gádoros, felkészítő pedagógus: Kozmerné Herpai Mária

3. Szalai Violetta Lifka Sándor Művelődési Egyesület Hajdújárás Szerbia, felkészítő pedagógus: Szalai Eszter

3. Bánfi Botond Barnabás Orosházi Református Két Tanítási NyelvűnÁltalános Iskola, felkészítő pedagógus: Ferencsik Zoltánné

Különdíj: Orbán András Jankó János Általános Iskola és Gimnázium, felkészítő pedagógus: Lehoczki Istvánné; Dimák Fanni, Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola, felkészítő pedagógus: Tompáné Barabás Edit.

Ajándékot kaptak a felkészítő pedagógusok közül néhányan, akik ebben az évben több gyermeket sikeresen felkészítettek a versenyre: Lőrinczné Bálint Judit, Orosházi Vörösmarty Mihály Általános Iskola ; Lehoczki Istvánné Jankó János Általános Iskola és Gimnázium Tótkomlós.

Orosháza albumot kaptak jutalmul: Szalai Eszter Lifka Sándor Művelődési Egyesület Hajdújárás Szerbia; Szűcs Angéla, Ludas Matyi Művelődési Egyesület, Ludas Szerbia.

Szervezők, támogatókOROSházaGLASOrosháza Város ÖnkormányzataPetőfi Művelődési KözpontOrosháza GyopárosfürdőHelios Alapítvány OrosházaJusth Zsigmond Városi Könyvtár.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.